Apple iPhone 7 Tasarım Görseli Ortaya Çıktı

Apple iPhone 7’nin birkaç tasarım ayrıntısını ortaya çıkaran görsel paylaşıldı.

Apple’ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone 7’ye dair haberler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda şirketin Eylül’de tanıtacağı modelde, iPhone 6 ve iPhone 6s’lerde bulunan anten çizgilerinin ortadan kaldırılacağı iddia edilmişti. İşlemci üretiminde Samsung ve Intel’in ismi geçerken; yeni iPhone’da metal alaşımın yoğunlukla kullanılacağı da ifade ediliyor. 

Tanıtıma sekiz ay kala iPhone 7’nin tasarıma dair ilk somut örnekler de ortaya çıkmaya başladı. Yeni paylaşılan görsel, telefonun arka kısmının ayrıntılarını gösteriyor. Fotoğrafta, bir süredir konuşulduğu gibi çıkıntı kameranın telefonun gövdesine entegre edildiğini görüyoruz. Geçen yıl yeni modelin iPod Touch kalınlığında olacağı tahmin edilmişti. Dolayısıyla bu hamlenin telefonun kalınlığı artırılmadan gerçekleştirildiği düşünülüyor. Kalınlığın 6 mm – 6.5 mm seviyesinde olması bekleniyor.

Yine benzer şekilde anten çizgilerinde de oynama yapılmış. Üst ve altta köşelerde sunulan çizgiler, eskiye oranla telefonun tasarımına daha uygun hale getirilmiş. Bu tasarım iPhone 7’ye ait. Dolayısıyla iPhone 7 Plus’ın arkasında çeşitli farklar olabilir. Yeni nesil iPhone’un büyük ekranlı versiyonunda çift arka kameraya yer verileceği tahmin ediliyor. Apple’ın bu sayede optik yakınlaştırma sunması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Şafak SARAÇOĞLU Web Tasarım, Web Yazılım

Grafik Tasarım ve SEO Hizmetleri

0531 500 95 44

Web Tasarım