Apple’dan iPhone 6S İçin Bataryalı Kılıf

Apple tarafından satışa sunulan Smart Battery Case, iPhone 6S telefonun şarj kapasitesini de katlıyor.

Smart Battery Case şirketin iPhone 6S telefonu için özel olarak tasarlanmış ve içindeki ek batarya ile cihazın çalışma süresini hayli uzatabiliyor. Apple bu kılıftaki ek batarya sayesinde konuşma süresinin 25, internette gezinme süresinin ise 18 saate kadar çıkabildiğini iddia ediyor. Ancak tabii ki bu rakamlar koşullara göre hayli değişecektir.

Apple tarafından geliştirilen bu yeni kılıfın tek özelliği taşıdığı ek batarya değil. Şirket mühendisleri kılıfa bir kaç ilginç ek özellik daha katmışlar. Bunlardan biri de kılıfın içinde telefonun antenini güçlendiren ek bir anten düzeneğinin bulunması. Bu sayede elastomer tabanlı kılıfın sinyalleri boğmasının önüne geçmeyi hedeflemişler.

Bir diğer ilginç detay ise kılıfın iç kısmının mikro fiber kaplama olması. Gözlük camı ve ekran gibi hassas yüzeyleri temizlerken kullanılan mikro fiber bezler gibi bir iç kaplama ile, kılıfın her seferinde cihaz yüzeyini temizlemesi de sağlanmış.

Kılıfın arka kısmındaki batarya ise telefonun alt kısmındaki portu kullanarak cihaza bağlanıyor. Telefon ne zaman şarja takılsa bu batarya da telefonla birlikte şarj ediliyor. Tabii kılıf Apple’ın kendi tasarımı olduğundan, yazılımsal olarak da telefonla uyumlu. Bu sayede kılıfın batarya şarj seviyesini telefonun kendi şarj seviyesinden ayrıca görmek mümkün oluyor.

Şüphesiz ek bataryalı Smart Battery Case, Apple telefonun inceliğini sevenler için ilk bakışta göze tuhaf gelecektir. Ancak günün büyük kısmını prizden uzak geçiren kullanıcılar için faydalı olacağına da şüphe yok. Apple’ın bu yeni ürününü kendi internet mağazasından 379 TL fiyatla satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Şafak SARAÇOĞLU Web Tasarım, Web Yazılım

Grafik Tasarım ve SEO Hizmetleri

0531 500 95 44

Web Tasarım