Facebook’ta yazdıkları yüzünden ABD’ye giremedi

facebook-15-08-11.jpg

Frankfurter Rundschau gazetesinin haberine göre Almanya’nın Hessen eyaletinden 19 yaşındaki Alman vatandaşı bir kadın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (USA) kuzenini ziyaret etmek için ülkeye girdiği sırada pasaport kontörlü sonrası polis tarafından sorgulandı ve ülkeye alınmadı.

 

Turist vizesi ile USA(Amerikan Birleşik Devletleri)’ne giren kadının cep telefonunu elinde tutan polis, kadına, “Kuzeninin kendisinden komşu çocuklarına bakmasını isteyip istemediğini ve kendisinin de ehliyeti olup çocukları okula götürebileceğini yazıp yazmadığını” sordu.

Haberde polisin, şüpheli bayanının facebook hesabından yazdıklarını okuduğu ve onun çocuk bakıcısı olarak USA’ye girmeye çalıştığından şüphelendiği ifade edildi. Polis memuru, USA(Amerikan Birleşik Devletleri) için turist vizesi alan genç kadının yetkilileri kandırarak vize aldığı gerekçesiyle vizesini iptal ederek onu ülkesine geri gönderdi.

Genç kadın ve akrabasının ise özel bilgilerinin okunduğu gerekçesiyle Amerikan Birleşik Devletleri’li yetkililer hakkında hukuki işlem başlattığı belirtildi.

 

 

Bir Cevap Yazın

Şafak SARAÇOĞLU Web Tasarım, Web Yazılım

Grafik Tasarım ve SEO Hizmetleri

0531 500 95 44

Web Tasarım