SFX Laravel neden hızlıdır?

SFX Laravel neden hızlıdır?

SFX Laravel, çekirdek sistemde belli başlı özellikler eklenmişken, bütün yük modül bölümüne bindirilmiştir. Mantık olarak, hangi modülü kullanacaksa, onun özelliklerini, fonksiyonlarını vs. çağırıp istediğiniz sonucu size ulaştırır.


SFX Laravel, habitat mantığı ile çalışmaktadır. Her modül, kendi fonksiyonları, dosyaları, tasarımları vb. gibi verileri kendi içinde barındırır. Bir işlemi çağırırsanız, o işlemi çalıştıracak olan fonksiyonlar çağırılır, gereksiz yere bütün sistem tetiklenmez.


SFX Laravel gelişmiş önbellekleme sistemine sahiptir. Verileri sistemini yormadan önünüze getirir.


SFX Laravel'in farkı, hızlı ve büyük hacimli projeler için özel üretilmiş olmasıdır. İçerik yönetim sistemleri hantal olmasına karşılık hız konusunda çok gerilerdedirler. Hantal, milyonlarca gereksiz hedef odaklı olmayan fonksiyon, kanca vb. gibi birçok hantallaştıran özellik içerik yönetim sistemlerini çekirdek üsürümlerinde yüklüdür. Bu sebepten bütün sistemin yükünü çekerler.


Eklenti ve modül arasında bir fark vardır. Örneğin, bir içerik yöntemine eklenti yazdınız, bunu kısıtlamak çok zordur. Onlarca kanca ve fonksiyon çalıştırmanız gerekebilir. Bu sistemizi yavaşlatır. Örneğin, bir içerik yönetim sistemi çok yavaş diye duyarsınız. Aslında yavaş değildir, ilk kurulduğunda boş olduğu için çok hızlıdır. İstediğiniz özellikler için eklenti eklemeye başladığınızda sistem yavaşlamaya başlar.

Modülde iş daha farklıdır. Modüle istek gönderilir, modül gerekli fonksiyonları çağırarak sonucu döndürür.


SFX Laravel hem modül hem de eklenti sistemine sahiptir. Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı, hızlı ve hedef odaklı çalışır.


Özel web yazılım projeniz varsa veya web tasarım ajansıysanız, benimle iletişime geçerek ayrıcalıklı teklifler alabilirsiniz.

WhatsApp iletişim hattı